Realitná kancelária – rezignácia

Autor: Martin Čapo | 21.2.2013 o 9:46 | (upravené 21.2.2013 o 14:39) Karma článku: 2,24 | Prečítané:  631x

Svojpomocný predaj a kúpa nehnuteľnosti nie je len otázkou peňazí ale aj dôvery. Nie je to len slovenské špecifikum. V tomto zákazníkov chápem. Trh realitných kancelárii je živelný, neorganizovaný a plný nástrah. Byť na ich mieste tiež by som uvažoval podobne.

Možno namietať, že služby realitného makléra sú na našom trhu nadbytočné. Veľa z vás, ktorí majú aké také schopnosti a dostatok času dokáže predať alebo kúpiť nehnuteľnosť bez toho, aby k tomu využili služby realitného makléra či kancelárie. A nie je to len slovenské špecifikum. Aj v zahraničí, kde je realitný maklér uznávaná a dobre platená služba, sú ľudia, ktorí svoju nehnuteľnosť predávajú alebo kupujú úplne sami. Mnohí z nich sa následne sami stanú realitnými maklérmi.

V našich podmienkach je však ľudí, ktorí predávajú alebo kupujú sami, dramaticky viac. Hlavný dôvod nie je ani tak, že by sme boli šikovnejší národ (čo určite sme, veď sa len pozrime na akýkoľvek svetový rebríček), ale skutočnosť, že na neustále organicky sa vyvíjajúcom trhu realitných sprostredkovateľov nikto nevie, ktorý maklér akú úroveň služieb ponúkne. Najjednoduchším rozhodnutím je potom radšej sa realitnému maklérovi úplne vyhnúť, resp. mať s nimi skôr rezervovaný vzťah (aby sa prípadne dalo zachrániť to, čo by on mohol pokaziť).

Je to však len prvoplánové rozhodnutie. Čo sa zdá na prvý pohľad rozumné, je v skutočnosti krátkozraké a neefektívne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?